Menu Kategorie
 • Úvod
 • Transferový tisk

Transferový tisk


U většiny tiskových technik se jedná o tzv. - přímý tisk, to znamená, že grafický motiv je na tiskové médium přenášen přímo z tiskové formy. Existují také techniky tisku nepřímého tisku, kdy se grafický motiv na potiskovanou plochu přenáší prostřednictvím přenosového média. Nepřímým druhem tisku je i takzvaný termotransferový tisk.

U této techniky tisku je grafický motiv vytištěn nejprve na speciální přenášecí fólii a teprve z té je prostřednictvím působení tlaku a zejména tepla přenesen na povrch finálního produktu. Tímto produktem může být papír, ale zejména jde v našem případě o potextil. Množství produktů, které lze tímto způsobem tisknout je však mnhem větší (plasty, porcelán, keramika, atd.).

Termo transferový potisk textilu, kterým disponujeme je vhodný v případech, kde nelze použít přímý potisk klasickým sítotiskem. Přenos motivu (loga), je prováděn pomocí transferové folie, kterou nejprve vyřežeme na plotru. Nezapomínejte na minimální velikost řezaného objektu, (diakritická znaménka), neměla by být menší 3mm.

Po vyřezání se nejprve separuje (odstraňuje) nepotřebná okolní fólie. Jakmile je tímto způsobem folie připravena, umístíme jí na materiál a vložíme poté do termo lisu. Při optimální teplotě, tlaku a času se nám motiv zažehlí do vlákna. Fólie mohou být v různých barvách, struktur a efektů.


 Výhody termo transferového potisku textilu:

 •  termotransferový lis - 38x48cm

 •  vhodný pro menší i větší série

 •  vysoká chemická odolnost při praní od 30-60°C

 •  použití na všechny druhy textilu (trika, mikiny, kšiltovky, montérky…)

 •  pestrá barevná škála fólií 

 •  vícebarevné motivy lze vrstvit

 •  vhodné pro označení týmových dresů čísly a logy sponzorů

 •  strukturované povrchy (chlupaté, plastické, …)

 •  reflexní, lesklé, třpytivé, flitrové efekty

 •  vhodné na 100% bavlnu, 100% polyester, nylony, polyamidy a směsové vlákna


Termotrasnferový potisk textilu a lis na čepice                           

Termo transferový potisk textilu, kterým disponujeme je vhodný v případech, kde nelze použít přímý potisk klasickým sítotiskem. Přenos motivu (loga), je pomocí transferové folie, kterou nejprve vyřežeme na plotru.

Nezapomínejte na minimální velikost řezaného objektu, (diakritická znaménka), neměla by být menší 3mm. Po vyřezání se separuje (odstraňuje) nepotřebná okolní fólie. Jakmile je takto folie připravena, umístíme jí na materiál a vložíme současně do termo lisu. Při optimální teplotě, tlaku a času se nám motiv zažehlí do vlákna. Fólie mohou být různých barev, struktur a efektů.

Disponujeme také lisem na čepice, na kterém se motivy se aplikují zalisováním na lisech menších formátů, stolních lisech a  lisech na čepice. U kšiltovek, čepic, kloboučků je tato digitální metoda velice oblíbená.

Galerie realizovaných potisků (termotransfer)

144716276902.jpg 144716276901.jpg
SANSWISS
Bo!Beton
Statutární město Opava
Rodinný pivovar Bernard
TROJEK
OSTROJ
Holuša montáže s.r.o.
Obec Háj ve Slezsku
VibroBeton, s.r.o.
Řeznictví Tichý s.r.o.
SANSWISS
Bo!Beton
Statutární město Opava
Rodinný pivovar Bernard
TROJEK
OSTROJ
Holuša montáže s.r.o.
Obec Háj ve Slezsku
VibroBeton, s.r.o.
Řeznictví Tichý s.r.o.
SANSWISS
Bo!Beton
Statutární město Opava
Rodinný pivovar Bernard
TROJEK
OSTROJ
Holuša montáže s.r.o.
Obec Háj ve Slezsku
VibroBeton, s.r.o.
Řeznictví Tichý s.r.o.
ArsylineGRAPHIC & WEBDESIGN STUDIO
Upozornění

Zavřít