Menu Kategorie

Jak na výběr správného diáře

Konec roku se blíží a čas na výběr toho správného diáře se krátí stejně jako skladové zásoby u jejich dodavatelů. Jak si vybrat ten správný?

Jak si vybrat správný diář

V mobilu, nebo v tašce?

Mobilní plánovače s sebou přinášejí obrovskou spoustu možností, které vám papír nikdy nenabídne (jako třeba lehké „nakopnutí“ v podobě upozornění nebo možnosti jejich online sdílení v týmu), na druhou stranu se rozhodně nedá říci, že by klasickým diářům odzvonilo. Spousta lidí stále cítí větší pouto k papíru a textu psanému vlastní rukou, než k appce nebo webovému rozhraní. Ideální je si vyzkoušet obě varianty a zvážit, zda vám více vyhovuje první nebo druhá, a co od diáře nebo plánovače vlastně očekáváte. Z naší zkušenosti například pro podrobný rezervační systém pro vaše klientky a klienty bude vhodnější aplikace, organizování úkolů nám ale přišlo tak nějak příjemnější na papíře. S nejlepšími aplikacemi vám moc neporadíme, ale jde-li o papír, jsme tu pro vás.

Jak velká je ideální velikost?

To záleží na tom, co všechno se do něj má vejít a jak často ho chcete transportovat. Diář by měl být vždy dostatečně kompaktní. Pokud do něj chcete detailně plánovat zakázky a víte, že se během celého roku z pracovního stolu hne pouze kvůli pravidelnému úklidu, klidně jděte do A4 s denními záznamy, zároveň ale věříme, že na každodenní přenášení v tašce oceníte spíše přístup „čím menší, tím lepší“. Optimální pro oboje bývají diáře A5, nebo B6, pokud k psaní nepotřebujete tak velký rozlet.

Diáře 2021

Denní, týdenní, měsíční?

Otázka, na kterou není jednoduché odpovědi. Pokud máte více než jeden úkol na den, určitě o měsíčním neuvažujte. Rozdíl mezi denním a týdenním je primárně v tom, jak moc detailně si potřebujete své úkoly nebo schůzky zapisovat.

Kreativita nebo klasika?

Diář je něco, co by Vás mělo provázet po celý rok. Rozhodně by se Vám tedy měl líbit. A to ať jste na zářivé barvy, roztomilé obrázky, nebo černou klasiku. Na druhou stranu ale myslete stále na to, že diář je nástroj na organizaci času a měl by být hlavně funkční. Když Váš diář sám o sobě působí neorganizovaně a vy sami se v něm nevyznáte, je vcelku jedno, kolik motivačních citátů na stránce najdete – žádný vám nezaručí, že si uchováte svou produktivitu.

Naplánujte si rok 2021

Tip pro větší přehlednost:

Nebojte se barev. Není třeba si diář zaplácat samolepkami a obrázky, pokud to zrovna nezapadá do vašeho životního stylu. Využití dvou nebo tří barviček ale ničemu neuškodí, spíše naopak. Na první pohled budete vědět, které úkoly ze seznamu jsou ty nejdůležitější, které schůzky se čeho týkají.


A pokud ještě nemáte vybráno, stáhněte si náš katalog kalendářů a diářů

Katalog kalendářů a diářů


SANSWISS
Bo!Beton
Statutární město Opava
Rodinný pivovar Bernard
TROJEK
OSTROJ
Holuša montáže s.r.o.
Obec Háj ve Slezsku
VibroBeton, s.r.o.
Řeznictví Tichý s.r.o.
SANSWISS
Bo!Beton
Statutární město Opava
Rodinný pivovar Bernard
TROJEK
OSTROJ
Holuša montáže s.r.o.
Obec Háj ve Slezsku
VibroBeton, s.r.o.
Řeznictví Tichý s.r.o.
SANSWISS
Bo!Beton
Statutární město Opava
Rodinný pivovar Bernard
TROJEK
OSTROJ
Holuša montáže s.r.o.
Obec Háj ve Slezsku
VibroBeton, s.r.o.
Řeznictví Tichý s.r.o.
ArsylineGRAPHIC & WEBDESIGN STUDIO
Upozornění

Zavřít